anadaLeży w malowniczym obniżeniu na wysokości od 400 do 410 m n.p.m. Jest to luźno rozrzucona wioska, która przez długi czas była kolonią Miłkowa. Do dziś zachowała rolniczy charakter osady, gdzie znajdzie się spokój i zacisze. Z Głębocka dotrzemy do Mysłakowic Głównym Szlakiem Sudeckim idąc na północ (0,5 h), a w przeciwnym kierunku szlak ten zaprowadzi nas do tajemniczego Grabowca (1 h), mijając przy okazji kilka domów tyrolskich. Chcąc wybrać się na spacer znajdując przy okazji grzyby i kilka granitowych ostańców, warto wybrać się na zalesione wzgórza za zachód od Głębocka.
 
 
 

dada1
"Ananda Putta Bhumi”
Miejscem, które warto odwiedzić jest farma ekologiczna o nazwie "Ananda Putta Bhumi”, co oznacza "Miejsce Czystych Myśli." Gospodarz i opiekun tego miejsca- Dada Vanditananda jest aczarją - mnichem, który poświęcił swoje życie służeniu ludziom. Pochodzi z Indii i został przydzielony do prowadzenia Master Unitu w Głębocku. Dada jest lekarzem homeopatą, nauczycielem jogi i medytacji.
 
 
 
 
 
 
 
  
krzyzKrzyż Pokutny
Półtora kilometra za wioską, niedaleko czerwonego szlaku, wśród brzózek przetrwał Krzyż Pokutny z rytem topora. Dotarcie do niego ułatwia szlak czerwony, który w tym miejscu skręca w lewo. Krzyż ten jest mało znany, czasem uwidoczniony jest na bardzo dokładnych mapach.