Kalendarz wydarzeń

Zimowy Ultramaraton Karkonoski
Sobota, 07 Marzec 2020
Odsłon : 1
Kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podejmij wyzwanie, razem z 400 zawodnikami na ponad 50 kilometrowej, górskiej trasie zmierz się z własnymi słabościami w zimowych warunkach. Będzie zimno, będzie ciężko, będzie fantastycznie.


Bieg odbędzie się 7 marca 2020 roku. Trasa liczy ok.50 km i przebiega przez cały grzbiet Karkonoszy. Macie szansę zobaczyć te góry w ich najpiękniejszej, zimowej odsłonie.Zawodnicy wyruszą z Polany Jakuszyckiej, w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegną na Szrenicę, przebiegną przez Śnieżne Kotły i Przełęcz Karkonoską by wbiec na szczyt Śnieżki, skąd ruszą dalej w kierunku Przełęczy Okraj. Meta zawodów ulokowana jest na deptaku miasta Karpacz.Sobota 7 marca 2020 r.
godz. 5:45 – zbiórka, Karpacz
godz. 5:45-6:30 – sprawdzanie sprzętu obowiązkowego Zawodników przy wchodzeniu do autobusów
godz. 6:30 – wyjazd autobusów spod DW Mieszko w Karpaczu na Start w Jakuszycach (Szklarska Poręba)
(w przypadku spóźnienia Zawodnika na wyjazd autobusu, Zawodnik będzie musiał dotrzeć na start własnym środkiem transportu)
godz. 7:15 – zbiórka na Starcie Szklarska Poręba – Jakuszyce
START – Jakuszyce
godz. 7:30 START VII Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego
META – Deptak, Karpacz
godz. 18:00 – Oficjalny limit czasu na mecie w Karpaczu
godz. 20:00 – Zakończenie, wręczenie nagród – DW Mieszko
godz. 21:00 – Afterparty – DW Mieszko
godz. 21:30 – Koncert – DW Mieszko


Zimowy Ultramaraton Karkonoski to bieg im. Tomka Kowalskiego, który sam był ultramaratończykiem, zapalonym sportowcem, alpinistą. Góry kojarzą się z nim nierozerwalnie. W nich trenował, wspinał się, tam został na zawsze.


Prosimy wszystkich turystów o zachowanie szczególnej ostrożności i dopingowanie zawodników.


Szczegóły, zapisy oraz regulamin dostępne są na stronie ultramaratonkarkonoski.pl oraz profilu /zimowyultramaraton/.Miejsce Karkonosze