Kalendarz wydarzeń

Bezpłatna Mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat.
Środa, 25 Wrzesień 2019
Odsłon : 28
Kontakt tel. 58 666 24 44Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat ba bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wykrywania Raka Piersi.


Podgórzyn
25 września 2019
Przy restauracji Nad Stawami
ul. Żołnierska 2
Kontakt tel. 58 666 24 44Zbadaj się lub zachęć do badania bliską osobę
1% kobiet w wieku 50–69 lat choruje na raka piersi


Upewnij się, że nie dotyczy to Ciebie lub bliskiej Ci osoby – mamy, siostry lub przyjaciółki
Umów się na bezpłatne badanie lub pomóż zarejestrować się na nie bliskiej osobie.
Bezpłatne badania w technice obrazowania cyfrowego wykonujemy w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Jego celem jest systematyczna kontrola – przestrzeganie terminów kolejnych badań mammograficznych co 2 lata lub co 12 miesięcy w przypadku wskazań genetycznych. Tylko taka systematyczność gwarantuje wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.


Nie obawiaj się mammografii
To najbardziej skuteczna metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat.
Pozwala wykryć zmianę wielkości już 3 mm, czyli ziarnka pieprzu.


LUX MED Diagnostyka stawia na jakość
Badania mammograficzne przeprowadza wyspecjalizowany w skryningu (badaniach przesiewowych) personel medyczny. Zdjęcia oceniane są zawsze niezależnie przez dwóch, a nawet trzech lekarzy radiologów, którzy specjalizują się w mammografii. Rzetelność oceny gwarantuje porównanie z obrazami z poprzednich badań. Wynik przesyłany jest drogą pocztową w ciągu 15 dni od daty wykonania badania.


Jak wygląda wynik mammografii w badaniach przesiewowych:

- jeśli w piersi nie ma podejrzanych zmian – wynik jest krótką informacją o braku takich zmian i zaproszeniem na następne badania mammograficzne za 2 lata lub za 12 miesięcy
- jeśli badanie budzi wątpliwości lekarzy – wynik jest informacją o konieczności dalszej diagnostyki, zawiera opis zmiany wraz ze skierowaniem na badania uzupełniające i listę ośrodków, w których można je wykonać.

Plakat do pobrania  [543.36 KB], [464.29 KB]
Ulotka do pobrania  [87.98 KB]
Miejsce Przy restauracji Nad Stawami; ul. Żołnierska 2
Badanie bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69lat.