W sobotę 11 września 2021r. odbyło się uroczyste przekazanie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkowie. Nowy, przestronny i nowoczesny budynek będzie służył nie tylko strażakom.

Na potrzeby nowej remizy strażackiej oraz ośrodka zdrowia zaadaptowany został obiekty po byłym Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych. Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2019 roku i kosztowały łącznie 3 mln zł, a środki pochodziły z budżetu gminy.

Straż pożarna w Miłkowie liczy 30 druhów. Odnotowują przeszło 50 zdarzeń rocznie. Budynek nowej remizy oddano do użytku jeszcze w zeszłym roku. Z uwagi na pandemię koronawirusa oficjalna uroczystość mogła odbyć się dopiero teraz.

W uroczystości uczestniczyły delegacje z sąsiednich jednostek OSP z Sosnówki, Podgórzyna, Ścięgien oraz Karpnik, komendant PSP w Jeleniej Górze brygadier Radosław Fijołek, senator RP Krzysztof Mróz oraz starosta powiatu karkonoskiego Krzysztof Wiśniewski.

Podczas gdy dorośli uczestniczyli w oficjalnych obchodach, na pobliskim Orliku zostały zorganizowane animacje, gry i zabawy dla dzieci